Sennheiser RS 180

Sluchátka s ovládáním hlasitosti
Doba přehrávání
24 hodin

• , zakoupeno v ITex24.cz

• Velmi kvalitní podání zvuku (na bezdrátová sluchátka).
    • Pohodlné a příjemné nošení i při dlouhodobém poslechu.
    • Otevřená konstrukce, ale to je otázka preferencí.
    • Dosah, který přes zdi v bytě výrazně klesá. To jsem sice čekal, ale né až tak výrazně. 4 zdi a konec.
    • Ovládání hlasitosti a balance není také zrovna z dílny ergonoma.
    • Manuální zapínání a vypínání trochu obtěžuje. Za ty peníze mohl Sennheiser přidat čidlo do sluchátek, které by je zapínalo při nasazení a na základě informace ze sluchátek by se zapnula i vysílací jednotka. No stále je co vylepšovat.
    • Každopádně kvalita provedení a zvuk každé další negativum vyváží.

Jen jedno zjištění - při úpravě hlasitosti jsem omylem rozhodil balance (což není problém, protože všechna tlačítka jsou blízko u sebe). Každopádně pokud zmáčknete obě balanční tlačítka najednou tak se vše vrátí do středu. Možná je to v návodu, ale kdo ho čte tak podrobně :-)
    Jinak jsou to už moje třetí bezdrátové Sennheiser sluchátka. Předchozí byly radiové a ač zvuk nebyl vůbec špatný, tak rušení a šumy rozhodly jít dále do něčeho lepšího. Ty rádiová stále používám, pokud jsem dále od zdroje kam ta nová již nedosáhnou.

• luxusní provedení,vynikající zvuk
    • horší ovládání tlačítek,je výhodnější regulovat hlasitost na zdroji/u mne TV/

výborná

• , zakoupeno v Audigo.cz

Na Bezdráty hrají hodně slušně.Používáno v panelovém domě. Bez výpadků.

Konstrukce
Doba přehrávání
24 hodin

Popis: Sennheiser RS 180

Sluchátka Sennheiser RS 180

Představujeme Vám novou řadu bezdrátových sluchátek od sposlečnosti Sennheiser. Přenos zvukového signálu je digitální a využívá nejnovějšího bezkompresního systému pro zabezpečení nerušeného maximálně kvalitního poslechu americké firmy Kleer.

Bezdrátová sluchátka Sennheiser RS 180 jsou tvořena dvoudílným systémem (vysílač u zdroje signálu a přijímač v bezdrátových sluchátkách). Jsou obohacena mnoha praktickými funkcemi, např. možností posílení řečového pásma pro ideální srozumitelnost televizního vysílání či dialogů filmů. Užitečná je také volitelná automatická regulace optimální úrovně hlasitosti, která šetří váš sluch.

Komfortně je řešeno dobíjení vložených AAA nabíjecích NiMH akumulátorů, stačí pouze odložit sluchátka na stojánek s vysílačem. Vysílač je, kromě sítě, připojen ke zdroji zvukového signálu, jeho zapojení a používání je mimořádně jednoduché

Sluchátka Sennheiser RS 180 jsou určena jak pro poslech hudby či televizního zvuku (včetně sportovních přenosů), tak pro surroundový poslech domácího kina. Sluchátka mají speciálně vyvinutý účelný tvar, přizpůsobivou konstrukci a příjemné polstrování, které oceníte zvláště při dlouhodobém poslechu.

Akumulátory vydrží až 24 hodin nepřetržitého poslechu. Dosah vysílaného signálu je až 100 metrů ve volném prostranství. Signál jednoho vysílače může přijímat až pět kusů sluchátek.

Základní vlastnosti Sennheiser RS 180:

Bezdrátová sluchátka s digitálním přenosem, otevřená, circum-aurální

Bezkompresní přenášení signálu od americké firmy Kleer

Dynamický reproduktor je opatřen neodymiovými magnety a je schopen reprodukovat i hluboké basy

Ergonomický design umožňující snadné přizpůsobení každému posluchači malý přenosný vysílač umožňuje provoz až 4 sluchátek se stejným signálovým zdrojem

Digitální regulace hlasitosti

• Spotřeba: méně než 0,3 W
  • Rozměry vysílače: 87x97x24 mm
  • Typ sluchátek: uzavřená, dynamická
  • NF kmitočtový rozsah: 18 - 21000 Hz
  • Doba nabíjení: přibližně 16 hod.
  • Doba provozu: přibližně 24 hod.

Obsah balení

HDR 180 sluchátka (přijímač)

TX 180 vysílač nabíječka (zdroj) s redukcemi pro více zemí nabíjecí kabel signálový kabel cinch kabel 3,5/6,3 mm adaptér 2x AAA NiMH nabíjecí akumulátor

Návod k použití navštivte stránky výrobce.

2zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v ITex24.cz

• Velmi kvalitní podání zvuku (na bezdrátová sluchátka).
    • Pohodlné a příjemné nošení i při dlouhodobém poslechu.
    • Otevřená konstrukce, ale to je otázka preferencí.
    • Ovládání hlasitosti a balance není také zrovna z dílny ergonoma.
    • Každopádně kvalita provedení a zvuk každé další negativum vyváží.

• luxusní provedení,vynikající zvuk
    • horší ovládání tlačítek,je výhodnější regulovat hlasitost na zdroji/u mne TV/

výborná

• , zakoupeno v Audigo.cz

Na Bezdráty hrají hodně slušně.Používáno v panelovém domě. Bez výpadků.

• Výborný zvuk.
    • Velmi dobrý dosah - i skrz železobetonovou nosnou zeď, tj. po celém panelákové bytě.
    • Pohodlné i při dlouhodobém nošení (skoro celý den), drží i při předklonu hlavy (snad i na té Vaší). :-)
    • Výdrž na 1 nabití (špičkové aku Eneloop) přes 26 hodin.
    • Dobití úplně vybitých aku za ca 10 hod (možná i méně, dřív jsem nekontroloval).
    • Pokud "odejdou" aku, lze je vyměnit, lze snadno a bez problémů mít v rezervě i baterie, či jiná aku. Mechanická konstrukce je solidní a i opakovaná výměna může být provedena bez obav (samozřejmě je nutná trocha pečlivosti, plast je plast).
    • Po zkušenostech s jinými sluchátky doporučuji sundávat je tahem za "nosný hlavový oblouk", ne až dole pod kloubem.
    • ALC lze pro poslech hudby vypnout (zachová dynamiku).
    • Možné rušení s WiFi v blízké frekvenci zatím neověřeno, ale u sluchátek i WiFi lze měnit frekvenci, snad bude OK.
    • Ovládání hlasitosti estetické, ale velmi nevhodné, nedá se s jistotou nahmatat (a místo změny hlasitosti vypnout). Lze pomoci např. nalepením malinkých samolepících průhledných "pads".

Bezdráty jsou pro mne jediná možnost poslechu, nemám čas sedět před reproduktory. Proto jsem jejich výběru věnoval dost velkou pozornost. Mohu srovnat RS180 s dvakrát dražšími bezdráty, které jsem měl předtím a musel je vrátit (hlavně kvůli extrémně dlouhému dobíjení - po ca 3 hodinách používání nestačila na dobití celá noc). RS180 je předčí ve všech ohledech (i dosahem bez výpadků), jen kvalitu zvuku nejsem schopen srovnat. Utlumení vnějších ruchů u otevřeného typu sluchátek je vždy zákonitě malé, ale to je záležitost typu, vyvážená jinými přednostmi.

• , zakoupeno v Audigo.cz

• Dost dobrý zvukový projev s trochou zvýšení nízkých basů, ale nevadí. Dobře sedí na velké hlavě.
    • Snad by mohly být větší náušníky.

Příjemné na nošení, dobrá reprodukce a dlouhá výdrž baterií.
    Dosah VF hodnotím jako dobrý a mě dostačující

• Kvalitní zvuk v celém rozsahu.
    • Reprodukce je čistá bez rušení.
    • Systém nabíjení + běžné tužkové baterie

Cena úměrná kvalitě i když je vyšší.
    Koupě za to stojí.

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

• Kvalita Sennheiser
    • Poněkud horší stabilita stojánku

Skvělá sluchátka s digitálním přenosem za vynikající cenu

• , zakoupeno v sluchatka.net

• Velmi spokojený s kvalitou zvuku i dílenským zpracováním.

Výborný.

• , zakoupeno v sluchatka.net

• velice solidní basy, dlouhá výdrž baterií
    • nevím, snad jen důkladně vysvětlit funkcí ALC, kvůli kterým jsem sluchátka málem vracel

velice slušná sluchátka, kteří preferují bezdrátové řešení na úkor ceny

• nevím
    • nekvalitní dynamika

Nevím, zda je to modelem
    nebo koncepcí, ale jejich zkukový projev mi přijde jako nahrávka
    automatikou snad před 20 lety. Vstupní kytarový riff (například)
    začne hrát nahlas, jakmile se připojí další nástroje, je vše
    utlumeno na jakousi úroveň a takto zvuk kolísá při takřka každé
    změně dynamiky skladby.
    Bohužel je to pro mne tak odpuzující, že sluchátka, ačkoli nejsem
    žádný ortodoxní hifista, jsou pro mne nepřijatelná.