AKG K 181 DJ

3,5 mm Jack
Typ sluchátek
uzavřená

Profesionální DJ sluchátka

Profesionální uzavřená DJ sluchátka.

Pohyb ve třech osách.

Přepínač Stereo/Mono a Bass Boost.

• Konstrukce: uzavřená - supraaurální
  • Barva: černá

• , zakoupeno v Luxusní-elektronika.cz

• optimálně navržené

• Věrohodný zvuk
    • Možnost přepínání úrovní nízkých kmitočtů (small/large)
    • Přepínač mono/stereo
    • Pevné a lehce otočné klouby
    • Pružný hlavový most, zatím neprasknul jako u jiných značek
    • Kvalitní materiál
    • Se sluchátky se dobře manipuluje
    • Odpojovací kabel (můžu si připojit rovný nebo kroucený)
    • Časem dojde k opotřebení náušníků proto bych na radu mého kamaráda doporučoval min.jednou za rok náušníky očistit a nakonzervovat speciálním tukem určeným pro jemnou kůži a nubuk.

Sluchátka jsem koupil od kamaráda a jak jsem se později dozvěděl, jsou to ještě původní originály Made in Austria (nyní se údajně objevují v prodeji i Made in China ???) a opravdu jsem v životě neslyšel hrát lepší sluchátka. Používám je denně, ke smartphonu, k iPadu ale i pro djing ke kontroléru a mixáku, takže je tahám pořád sebou. Mají neskutečnou výdrž protože jsem za stejnou dobu dokázal v minulosti zlikvidovat asi pět modelů od jiných značek v podobných cenách. Dobře se skládají, klouby jdou lehce, jediná výtka je ke konektoru, kterým se odpojuje kabel od sluchátek, jde trochu ztuha.

• -zvuk na vysoke urovni
    • -perfektni pritlak a tlumeni
    • -odpojitelny kabel
    • -slusna citlivost, nizka impedance
    • -dobre i k mp3
    • -pusobi plast trochu fadne
    • -u novejsi vyroby se po 3 letech trha kozenka na nausnikach, sluchatka maj mensi pritlak nez puvodni
    • -zacali se delat Made in China

Koupil jsem sluchatka kdysi asi v roce 2010. Zvuk na velmi slusne urovni, odpojitelny kabel to je same plus.
    Potom mi spadli 1x na zem na dlazbu a utrhlo se mi sluchatko. Reklamace a mel jsem stesti, prosla 30ti denni lhuta, takze jsem dostal fungl nove. Co me zarazilo tehdy uz v roce asi 2013 ze je vzadu napsany Made in China!
    Ano tyto sluchatka puvodne byli Made in Austria / Rakousko.
    Poznal jsem ze je trosku mensi pritlak.
    Sluchatka mam nyni pres cca 3roky, takze po zaruce a hrozne se zacala loupat kozenka.
    To u tech puvodni ktery jsem mel a reklamoval po cca 2,8 roku (mel jsem zaruku 3 roky) byla kozenka jeste paradni a fungl ok.
    Dnes uz bych je prave pro tento problem prilis nedoporucil, jelikoz nove nausniky stoji cca 700czk.

Jelikoz jsem dal za sluchatka diky chybe eshopu a mega sleve jen 1350kc, tak nevim zda to bude mit smysl.

• Čistý Zvuk
    • Přepínač mono/stereo
    • Base boost
    • Nepohodlné
    • Nějaké ty drobnosti

Takže vezmu to od vhledu, praktičnost až po zvuk. Vzhledově se velmi podobají Pioneer HDJ1000 , jsou také vyrobeny z podobného materiálu . Téměř všechno je sice z plastu ale je to kvalitní plast který pravděpodobně jen tak nepraskne.Mám dojem že by se dali vzít i na ven nebo do školy.Nejsou nijak velké.Zvuk mají ze začátku trochu divný a musí se jim dát chvíle na rozehrání tak den max dva. Když se rozehrají mají nádherně čísté a efektivní basy.Středy nejsou tak čisté jako u studiových sluchátek AKG 272 nebo 240 ale přesto jsou na tento typ sluchátek překvapivě čisté a detailní.Výšky jsou dle mého názoru příjemější než u Pioneer HDJ 1000 avšak zase nedosahují takové kvality jako u studiových sluchátek.Přesto že mají čistý a detailní zvuk více jsem sepři poslechu hudby bavil se studiovými AKG 272 . Sluchátka mají možnost base boost(large club/small club) která zvýší basy asi o 200 % a zastřou trochu některé detali ale i tak zvuk zůstane detailní.Při vyžších hlasitostech trochu ztrácí na kvalitě zvuku ale to je již hlasitost u které bolí uši takže to vůbec nevadí.Pro DJ-ing jsou zvukově skvělá ale na hlavě trochu nepohodlná.Myslím si že i pro Studiové použití by nebyly špatné. Pro lidi co mají rádi čisté basy a příjemný poslech hudby jsou ideální.

• Super pomer cena / kvalita! Zadne lepsi jsem na trhu nenasel.
    • Zadne proti nemam

Kvalitni sluchatka za rozumnou cenu

• AKG 181 DJ & Sennheiser HD 25 absolutně nejlepší sluchátka !!! Sluchatka tlumi velmi dobre okolni ruch.
    • - nic

Nekomu se mozna nezda kloub ale je pomerne robusni.
    Zvukove se vyrovnaji Sennheiser HD 25 II za asi 5000kc, pokud poskodite kabel lze ho bez potizi vymenit. To je jejich vyhoda, oddelani kabelu. Zkousel jsem i Technics 1200 a lepsi rozhodne nejsou co do kvality i kdyz jsou tezsi a na obrazku se zdaji robusnejsi. Zde je mensi recenze:
    Za 4 roky pouzivani v klubu pri hrani z desek se mi neposkodily ale jsem casem schopen znicit kabel, takze ocenim snadnou vymenu. Jsou v hodne take k mp3.

• Jsou super, vyborna kvalita!!!
    • Mel jsem moznost slyset legendarni Pioneer HDJ 1000 a treba Sony MDR-V 700 (hodne pouzivane DJ). Kvalita je velmi podobna ale pri preklapnuti tlacitka CLUB u AKG mate duraznejsi basy. Coz je idealni pokud je nekdo chce k MP3 ci na poslech a posloucha basovou music napr.techno/tekkno/hardcory/psytrance. Most ma ve spodu kozenku, ktera se bude podle me casem loupat ale neni to nak hrozny.
    • Pro basovou music lepsi AKG ale pokud nekdo chce ciste nej vzhled a nej vyvazenou kvalitu (basy mu jsou jedno), tak Pioneer. Vyrobeno Rakousko.
    • - zatim nic

Po 2 letech pouzivani se mi nic nepokazilo ani kozenka a hrajou porad dobre.