Audeze LCD-2 Rosewood

Sluchátka pro nedoslýchavé
Sluchátka s MP3
Sluchátka s rádiem

• líbí se mi

líbí se mi provedení, dobře sedí, vydržím s tím na hlavě klidně půl den, netlačí a co hlavně - hrají.. Vybíral jsem snad z 15 značek různých sluchátek kde tyhle nakonec jasný vítěz , tedy aspoň za mě ( každý má ty ušiska trochu jiný ), byl to těžký souboj.
    Jediný co, tak musím doladit ještě kabel, potřebuju aspoň2.5 m ( tyhle mají 1.9 ) ..
    Mám ze sluchátek dobrý pocit v ruce je to fakt kousek něčeho..

• , zakoupeno v Audigo.cz

Můj osobní názor po zkušenostech: Jedině magnetoplanáry jsou sluchátka, o kterých jsem ochotný uvažovat pro audiofilský domácí poslech. U Audeze, se mi líbí, kromě věrnosti zvuku (působí realisticky), jeho plnosti zejména v basové části a výškách, které neunaví ani po hodinách, i velmi promyšlená konstrukce. Jsou snadno rozebíratelná, imbusem lze nastavit, aby se mušle daly vysouvat buď lehce, nebo ztuha, nebo zaaretovat.
    Tahle LCD-2 jsou z levnějších, ale rozdíl od např. LCD-X je malý, alespoň pro mé uši. Dobrou službu věřím, že by odvedly i LCD-2 Classic , ale chtěl jsem kůži, kvůli delší životnosti a že mi připadá luxusnější. Za 4tisíce navíc jsem obdržel i design doplněný dřevem, který vypadá lépe než jsem čekal, a bytelný kufřík (pro mě asi zbytečný :).
    V recenzích se Audeze sluchátkům vytýká jejich hmotnost - ano, nejsou to sluchátka pro děti, ani pro sport, pro domácí poslech by mě ani nenapadlo v tom vidět problém. Pro pohodlí je jinak uděláno maximum. Kabel je lehký a poddajný.
    Jednou nevýhodou je, že náušníky nelze měnit úplně snadno (u kožených ale výměnu nepředpokládám). Pravděpodobně druhou nevýhodou je menší odolnost a možná životnost membrán.

přes hlavu (náhlavní)
Hi-Fi
Sluchátka pro nedoslýchavé
Sluchátka s MP3
Sluchátka s rádiem

Profesionální referenční sluchátka s magneto-planárními měniči. Ultratenká membrána v homogenním magnetickém poli zajišťuje bezkonkurenční rychlost odezvy i přesnost pohybu. Rám mušlí je vyroben z velmi tvrdého ušlechtilého dřeva Rosewood.

Sluchátka značky Audeze přinášejí do hry mnohem víc, než jen stále větší měniče, lehčí magnety a kvalitnější plasty. Vývojáři v Audeze zašli mnohem dál než většina konkurence a své modely vybavili výjimečnými měniči “planar magnetic”, v nichž je rozměrná, ale extrémně lehká membrána umístěna mezi dvěma soustavami magnetů. Výjimečnost tohoto systému spočívá v rovnoměrnosti magnetického pole, které působí na lehkou membránu paralelně a tedy stejnou silou v každém místě.

Sluchátka s technologií planar-magnetic

• vyšší rychlost a přesnost pohybu lehké membrány
  • velmi široký frekvenční rozsah při zachování minimálního zkreslení
  • celková úroveň zkreslení je několikanásobně nižší oproti běžným elektrodynamickým sluchátkům
  • díky minimu pohyblivých částí vynikají sluchátka dlouhou životností a vysokou stabilitou zvuku v čase
  • konstantní impedance v celém frekvenčním pásmu znamenají nižší nároky na zesilovač

Sluchátka Audeze LCD-3 mají znamenat absolutní světovou špičku a tomuto cíli podřizují opravdu vše od použitých technologií, přes materiály až po průběh samotné montáže.

Výjimečná zvuková kvalita

Měniče “planar magnetic” razí svou vlastní cestu, na níž zcela opouštějí tradiční technologii dynamických sluchátek spolu se všemi jejich neduhy. Pouze díky tomuto radikálnímu pojetí si dnes můžete vychutnat zvuk, jehož preciznosti a dynamice se žádný elektrodynamický model nevyrovná.

Všechny součástky sluchátek jsou pečlivě měřeny a párovány, aby spolu tvořily dokonale vyvážený pár. Teprve potom jsou opatřeny vlastní kartou s výsledky měření a odeslány k vám domů, kde udělají z poslechu oblíbených nahrávek váš soukromý svátek.

Pevná konstrukce, ale jemné objetí

Rámeček mušlí Audeze LCD-2 Rosewood je vyroben z velmi tvrdého ušlechtilého dřeva Rosewood. Měniče jsou v nich usazeny tak, aby co nejlépe směřovaly přímo proti uchu a zajišťovaly tak optimální kresbu prostoru. Samotné náušníky mohou být vyrobeny z velmi jemné a prodyšné jehněčí kůže nebo odolného semišového mikrovlákna (aktuální varianta).

Specifikace

Otevřená

Měniče

Planar magnetic, neodymové magnety

Materiál náušníků

Semiš

Tvar náušníků

Kolem uší (around-ear, circumaural)

Frekvenční rozsah 5 - 20.000 Hz

Barva černá, dřevo

Příslušenství

Transportní kufr, kabel Jack 6,3 mm - miniXLR

• líbí se mi

Mám ze sluchátek dobrý pocit v ruce je to fakt kousek něčeho..