Beats by Dr. Dre Studio Wireless

• hmotnost
    • výdrž akumulátoru
    • izolace okolí
    • přílišná tuhost hlavového mostu

Osobně mám se sluchátky značky Beats by dr. Dre velmi dobrou zkušenost. Vlastním modely Solo HD, Pro a nyní také Studio wireless. Tato sluchátka hrají opravdu velmi dobře a každý smrtelník pozná rozdíl mezi těmito sluchátky a obyčejnými špunty. Jsou velice příjemné-můžete je mít na hlavě nekolik hodin a vůbec Vám to nevadí. Akumulátor vydrží na jedno nabití celý den. Snad jediné, co jim lze vytknout, je cena, ale za kvalitu se hold platí. Právě cena je snad jediným rozumným argumentem haterů značky Beats by dr. Dre. Popravdě řečeno, moc konkurentů ve stejné cenové kategorii nemá. Zkoušel jsem jiná sluchátka od firem AKG, Senheiser, Skullcandy, Bose, ale žádná mě svým zvukem tak neuchvátila a nutno podotknout, že i těch dražších.

• Skvělý vyvážený zvuk i při bezdrátové reprodukci
    • Pohodlná sluchátka

Kdo vyzkoušel, peněz rozhodně nelituje. Skvělý zvuk a pohodlí bezdrátového poslechu s maximální kvalitou zvuku.

Kmitočet min
20 Hz
Konektor
3,5 mm Jack
Typ sluchátek
uzavřená

Nová sluchátka Beats Studio Wireless od Beats by Dr.

Dre jsou nyní ještě hezčí, pevnější a pohodlnější než před tím.

Navíc díky technologii Bluetooth k nim nepotřebujete kabel.

Nesmíme zapomenout na jejich silný a propracovaný zvuk díky technolóogii DSP.

Byly vyrobeny pro lidi, aby mohli slyšet hudbu tak, jak ji reálné slyší jejich oblíbení interpreti ve studiích.

• Díky technologii Adaptive Noise Cancelling (ANC) vás již nebude rušit ruch na ulicích, zda hlučný přesun v městské dopravě.
  • Jediným stisknutím vypnete sluchátka, abyste slyšeli okolní zvuky, bez nutnosti dávat je dolů z hlavy.
  • Přímo na sluchátkách lze přijímat hovory, přeskakovat skladby či měnit hlasitost zvuku.
  • Součástí balení je i kabel RemoteTalk s dálkovým ovladačem s mikrofonem pro obsluhu hovorů a přehrávání hudby mobilních telefonů.
  • Na jedno nabití vydrží až 12 hodin, 20 hodin při zapojeném kabelu.
  • Nabíjení probíhá přes klasický USB kabel z libovolného PC.
  • Světelné diody ukazují stav nabití.
  • Frekvenční odezva: 20-20 kHz
  • Délka kabelu: 1,3 m
  • Dosah Bluetooth: 10 m
  • Hmotnost: 260 g
  • Výška: 203 mm
  • Obsah balení: nabíjecí kabel USB 2.0
  • nabíjecí adaptér USB
  • kabel se standardním 3,5 mm konektorem
  • kabel RemoteTalk s dálkovým ovládáním a mikrofonem
  • pouzdro

• dosah 5-30 m bezdrátového BT přenosu
    • ovládání pauzy a hlasitosti ze sluchátek
    • skládací náušníky
    • brašnička a sáček na sluchátka
    • dodávané kabely pro připojení k non-BT zařízením
    • vzhled
    • zvuk je dobrý pro nenáročné posluchače
    • vysoká poruchovost
    • nestabilní kvalita sériové výroby
    • nemožnost snadné výměny akumulátoru
    • neadekvátně vysoká cena

Kupoval jsem sluchátka v roce 2018 za cenu 4700 Kč VF Electric.

Pročetl jsem internet a věděl jsem dopředu, co mám očekávat:
    potlačení okolního hluku,
    ovládání poslechu tlačítky na sluchátkách,
    možnost bezdrátového telefonování (sluchátka mají vestavěný mikrofon),
    špatná přenosová charakteristika a slyšitelný šum pozadí (protože to je dané fyzikálními parametry bezdrátového přenosu BT).

Basy sluchátek jsou trochu víc dunivé, než je přirozené. A přitom sluchátka nemají pásmo do basových kmitočtů dostatečně široké. Jakmile sluchátka zapnu, spustí nekončící slyšitelný šum. = Zvuk sluchátek odpovídá sluchátkům v ceně 400 Kč.

Potlačení vnějšího hluku (pokud funguje!), velmi snadno poznáte po zapnutí sluchátek jako příjemné uklidnění poslechového vjemu. Ale potlační není dostatečné. Potlačení vnějších hluků funguje pouze pro kmitočty v rozsahu 70 až 250 Hz. To znamená: ztlumí bručení motoru vozidla, dunící hluk (např. ulice), ale vůbec neztlumí skřípot brzd vlaku, štěkot psa, křik dětí, zpěv ptactva, protože tyto zvuky mají převažující energii na vyšších kmitočtech, než sluchátka potlačují. Sluchátka vůbec nezvládnou potlačit hluk sekačky trávy nebo motorové pily, protože to je intenzita hluku nad možnosti sluchátek. Z toho je zjevné, že pasivní mechanická zvuková izolace sluchátek je rovněž slabá (odpovídá sluchátkům v ceně 400 Kč).

Po dlouhé době poslechu (2-3 hodiny) se občas stávalo, že jedno sluchátko začalo hlasitě chrastit. Nepomohlo vypnout/zapnout. Zřejmě vliv zvýšení teploty. Tím je prokázáno, že DrDre používá nekvalitní levné součastky, které rychle podléhají stárnutí a teplotním vlivům.

Měl jsem tu smůlu i štěstí zároveň, že ve 23-tím měsící od koupi sluchátek trvale umlklo levé sluchátko. Takže jsem reklamoval a dostal zcela nová sluchátka. Zpnul jsem sluchátka zcela mne ohromilo, že nová sluchátka vůbec nepotlačovala vnější hluk!! Prodavač v Pardubicích se v tomto oboru vůbec nevyzná, poslal sluchátka do (neschopné) opravny, kde závadu potlačení hluku neshledali a vrátili mi sluchátka jako bezvadně fungující. Protože jsem měl zkušenost srovnáním předešlých a nových sluchátek, bylo jasné, že se prodavač i servis mýlí. Bylo mi doporučeno, abych si reklamaci vyřídil sám, že se mnou mají nestandardně moc práce. Obrátil jsem se na AppleCare (nevím proč, ale český AppleCare servisuje DrDre sluchátka). Tam sluchátka přijali a uznali, že potlačení hluku opravdu nefunguje. Přijetím sluchátek do AppleCare beru za prokázané, že jsem provozoval originální sluchátka a nikoli levný fake. Vyřídili vstřícně reklamaci dalším novým kusem sluchátek (tj. v pořadí 3. sluchátka). Tato sluchátka mají slabší účinnost potlačení hluku, než byla účinnost těch prvních. Ale protože nejsem prakticky schopný objektivně změřit, jak moc špatně nebo dobře sluchátka potlačují hluk, mám smůlu a musím s nižší účinností potlačení hluku smířit. Kromě toho po 2 měsících provozu (3.) začala obě sluchátka nahodile chrastit. Někdy chrastí, jindy dlouhé hodiny nezačnou. Tato série reklamací odhaluje neserioznost firmy DrDre, protže za vysokou cenu vyrábí z podřadných materiálů a součástek a své výrobky neumí otestovat.

Pokud by sluchátka měla cenu do 1500 Kč, doporučil bych je. Protože cena sůluchátek je stále neadekvátně vysoká a lze na trhu nalést sluchátka ve všech ohledech kvalitnější za stejnou nebo nižší cenu, nedoporučuji tato sluchátka.

• + zvuk
    • + design
    • - nic

sluchatka dobre sedi na hlave , netlaci, super basy i vysky, cena vyssi ,odpovida kvalite.

• , zakoupeno v iWant.cz

• izolace okolí
    • přílišná tuhost hlavového mostu

• Skvělý vyvážený zvuk i při bezdrátové reprodukci
    • Pohodlná sluchátka

• Přes kabel a dobrý zdroj extra dobrý poslech
    • Super zpracování
    • Luxusní balení a příslušenství
    • Cena: momentálně akce z 9500 na 6999 (alza)
    • Nemá cenu připlácet za bezdrátovou verzi
    • Je třeba kvalitní zdroj - mobil nepoužitelný
    • Za mě by mohla být basová složka výraznější

Doplním pro zájemce velmi zásadní info, na které jsem při pořízení nenarazil. Tato sluchátka využijí svůj plný potenciál pouze s kvalitní zvukovou kartou. Odzkoušel jsem je:

Bezdrát iPhone 6S+ : průměr, slabá hlasitost
    Bezdrát iPad mini 4 : opět průměr s nízkou hlasitostí
    Bezdrát Macbook Retina : to samé...

A pak nastala zkouška připojením přes přiložený kabel

Kabel iPhone 6s+ : stále nízká hlasitost, průměrný zvuk
    Kabel iPad mini 4 : citelně vyšší hlasitost a lepší podání
    Kabel Macbook Retina : opravdu ,,brutální rozdíl´´ oproti ostatním zařízením, takto přesně jsem si zvuk představoval za tu cenu.

Z toho plyne že pokud chcete sluchátka párovat s mobilem přes bluetooth tak nevyužijete jejich potenciál ani z 1/10 a pravděpodobně budete hodně zklamáni. V tomto případě nedoporučuji nákup. Pokud je budete používat například v macbooku drátově tak tam už smysl mají. Osobně jsem je vrátil zpět do obchodu ve 14ti denní lhůtě. Zkusím si objednat drátovou verzi, která je stejná jen bez BT připojení které je naprosto k ničemu a je cca o 3tis levnější. Za ten rozdíl zkusím dokoupit externí zesilovač na sluchátka k iPhonu a uvidíme co z toho vykouzlí.

• BEATS STUDIO WIRELESS: Špička mezi sluchátky, či předražená ozdoba kolem krku? Snad každý už někdy slyšel o Beats by Dr. Dre. Doteď, když se řekne Beats, vybaví se mi představa předražených sluchátek, která hrají příšerně. Nevím ani jak jsem se k tomuto názoru dostal, až do teď jsem se sluchátky od této firmy neměl zkušenost. Když ovšem v roce 2014 Apple koupil tuto firmu, řekl jsem si, že je musím vyzkoušet. Né snad pro to, že by najednou měli být lepší, ale když už je skoupil Apple, tak snad nemůžou být až tak špatná, nebo snad ne? Dlouhou dobu jsem se k jejich koupi nemohl odhodlat, ale nakonec jsem sáhl po Beats Studio Wireless a zde jdou mé dojmy. Budeme rádi, když nám napíšete své názory do komentářů.

Zobrazit video recenzi

• Design,technické perametry
    • Brutálně drahé

Jen pro fajnšmekry a bohaté

• , zakoupeno v Electro World

• bezdrátové
    • potlačení šumu z okolí se projeví echem ve sluchátkách

inovace, starší už dosloužily

• Super zvuk
    • Nenasla jsem funkci aktivniho ticha

Velka spokojenost, priplatit si za bezdratovou verzi se vazne vyplati, nabizi naprostou svobodu pohybu.