Etymotic er4 SR

Profesionální studiové in-ear monitory s ultra citlivými a ručně párovanými měniči Balanced Armature. Velmi účinné tlumení okolního hluku. ...
7 990 Kč

Sluchátka pro nedoslýchavé
    Sluchátka s MP3
    Sluchátka s rádiem

Sluchátka stvořená vědou

Kdo jiný by měl vědět, jak vyrobit špičkové in-ear monitory, než firma, která kdysi představila první sluchátka s ultra citlivými a přesnými měniči Balanced Armature. Od té doby platí sluchátka Etymotic za etalon přesnosti a průkopníka zvuku s velmi vysokým rozlišením. Zcela nová řada ER4 ale přináší mnohem víc, než jen referenční zvukovou kvalitu.

Etymotic ER4-SR

• referenční studiová verze sluchátek Etymotic ER4
    • pečlivě párované měniče Balanced armature se shodou více než 92 % (20 - 16.000 Hz)
    • nejvyšší výstupní citlivost v této třídě sluchátek
    • vysoký stupeň tlumení hluku, až 98 % (35 dB - 42 dB)
    • zcela nový odpojitelný kabel s konektory MMCX a zámečky
    • nové kovové tělo chrání citlivé měniče uvnitř
    • vyměnitelné filtry chrání měniče před nečistotami vnikajícími do sluchátek

• dlouhodobý neunavující poslech

Díky své neutralitě a jsou vhodné pro dlouhý, klidně celodenní poslech, neunaví. Jsou to sluchátka ke kterým je úleva se vrátit po poslechu nějakých zábavněji laděných a šťavnatěji znějících sluchátek. Pro koho jsou moc drahé, ať klidně sáhne po modelu HF, charakter zvuku je podobný.

Jeden problém jsem měl, mám asi hodně široký zvukovod a ani větší třízavojové nástavce mi nedařilo je v uchu pevně usadit (seal). Na zákaznické podpoře mi řekli, že se po nějaké době nošení spraví, tím že ty nástavce časem zbytní, tím jak jsou vystaveny ušnímu mazu. Moc jsem tomu nevěřil, ale skutečně po pár týdnech nošení problém zmizel.

• Cistota, transparentnost, vernost, neutralita
      • Prirozenost podani kritickeho stredniho pasma
      • Ohromujici vyrovnanost frekvencniho spektra (krome subbasu)
      • Novy zazitek z poslechu kvalitnich nahravek
      • Solidni, bytelna konstrukce
      • Myslim si, ze do 10tis. hudebne nejvernejsi (nebo urcite jedny z nejvernejsich) inear sluchatka na trhu
      • Ano, stoji za ty penize (pro muzikanty urcite)
      • I kdyz se promo materialech pise o frekvencni linearite i v basove casti spektra, od 100Hz dolu je podle me na basech deficit
      • Lze vyresit dobrym EQ, sluchatka na to reaguji nastesti dobre.Nekomu mozna bude vic vyhovovat model XR, ale ten pry zase nema az tak verne a realisticke stredy... Chce to zkusit.
      • Nepohodlna po delsi dobe (nutno zastrcit hluboko do zvukovodu, pak tlaci, nekdo toto vubec nesnese)

Nejsem audiofil, jsem muzikant. Nemel jsem cas na osobni srovnavaci poslech, tak jsem puvodne objednal SHURE SE535 podle velice kladnych recenzi. Uprimne, tato sluchatka me osobne tedy nenadchla, podle meho nazoru rozhodne nehraji neutralne a ve vernosti podani akustickych nastroju a vokalu maji dost rezervy (zastrenost, udusenost, krabickovity zvuk, zabarvene stredy). Po skutecne profesionalni domluve s Audigem, kdy ve mne jednoznacne zanechali dojem, ze jim jde predevsim o mou spokojenost, jsem Shury obratem vymenil za ER4SR. Rozdil obrovsky, aspon pro me. Pravda, neslysel jsem toho zrovna moc, ale zatim podle me a podle zive, akusticke muziky jednoznacne nejvernejsi a nejneutralnejsi sluchatka, co jsem mel v uchu. Proste fantazie, podani klaviru, smyccu, orchestru a vokalu je uchvatne. Cistota a transparentnost zvuku je taktez ohromujici. A cistotou zde rozhodne nemyslim zduraznene podani vysek, jak to obcas byva (ze, Bayerdynamicsy... ;-),. Jedina mala vytka se tyka basu a sub-basu - bez ekvalizeru zde vnimam krapet deficit (tj. i na pomery sluchatek s vyvazenym frekvencnim spektrem). Jde ale vyresil decentni ekvalizacni upravou idealne DAPem, ktery nabizi kvalitni EQ (u me nakonec Cowon Plenue). Takto jsem naprosto spokojeny. Model XR jsem sice neslysel, ale nakonec zavrhl, protoze podle nekterych nazoru hudebniku to jejich "tovarně" zdvizene spodni spektrum je zase trochu na ukor cistoty a realisticnosti stredniho pasma (pozor, maji i jiny menic). Takze jsem spis zvolil SR s osobni, individualni upravou parametrickym EQ na spodku. Akorat pozor: Sluchatka jsou jak lupa, tj. nekvalitne mixnute a masterovane nahravky zni samozrejme jeste hure nez na "beznych" sluchatkach, ty kvalitni jeste lepe. Ale toto je normalni u kazdeho kvalitniho menice.