Etymotic MC5

• , zakoupeno v Audigo.cz

• výborný neutrální zvuk
    • kvalitní zpracování
    • (zčásti) kovové tělo
    • silný mikrofonní efekt (ovšem tímto trpí i jiná sluchátka stejného typu)
    • musí se zasunout co nejhlouběji do ucha – pro někoho nepříjemné
    • pro milovníky hutných basů asi zklamání
    • špatně odlišené levé a pravé sluchátko

Sluchátka mají výborný zvuk, ovšem za předpokladu, že použijete pěnové nástavce a zasunete si je co nejhlouběji do zvukovodu. Pěnové nástavce je dobré dokoupit dokoupit – přiložené sice fungují, ale jsou trošku velké a tvrdé. Pokud jsou sluchátka málo zasunutá, chybějí basy a zvuk je ořezaný. Při správném zasunutí pak hrají výborně a není jim co vytknout (v dané cenové kategorii). Zvuk je samozřejmě dosti neutrální, tj. neočekávejte dunivé basy jako u levných sluchátek. Zde jsou basy velmi decentní, ale řekl bych, že v zásadě v souladu s nahrávkou. Při mělkém zasunutí sluchátek ale basy opravdu chybí. Pozor – pro někoho může být zpočátku zasouvání sluchátek hluboko do ucha nepříjemné a je potřeba si na ten pocit postupně zvyknout. Zvukový výsledek pak ale stojí za to.
    Pokud sluchátka správně zasunete a použijete pěnové nástavce, je utlumení okolních zvuků téměř 100% a zvuk výborný.
    Bohužel se ale nevyhnete silnému mikrofonnímu efektu (tj. mechanickému přenášení otřesů a hluku z kabelu) – to je ale problém většiny špuntů. Je proto vhodné obtočit kabely vrchem kolem ucha, přenášení ruchů se tím dost podstatně omezí.
    Osobně mám problém s označením levého a pravého sluchátka – ve dne není problém, při špatné viditelnosti to L nebo R v kolečku prostě nejde přečíst.
    Sluchátka mají zabudovaný filtr proti nečistotám z ucha. Tento filtr je možno snadno vyměnit (v balení jsou 2 náhradní + nástroj na vyndání filtru ze sluchátka.
    Za sebe mohu tato sluchátka vřele doporučit, ale je pravda, že nemusejí vyhovovat každému.

• , zakoupeno v Alza.cz

Kmitočet min
20 Hz
Konektor
3,5 mm Jack

Malá sluchátka do uší. Nabízejí nejvyšší kvalitu a izolaci hluku ve své třídě. Mají přesný, basový zvuk a zároveň křišťálově čisté vyšší polohy. Disponují kabelem, který je zpevněn pomocí kevlaru zaručující dlouhou životnost. Izolují zvuk v rozsahu 35 - 42 dB. Součástí produktu je i ochranný pytlík, spona na upnutí, náhradní nástavce do uší, nástroj na odstranění filtru a náhradní filtry. Barevné provedení: Černá.

• , zakoupeno v Audigo.cz

• výborný neutrální zvuk
    • kvalitní zpracování
    • (zčásti) kovové tělo
    • silný mikrofonní efekt (ovšem tímto trpí i jiná sluchátka stejného typu)
    • musí se zasunout co nejhlouběji do ucha – pro někoho nepříjemné

• Dynamičnost zvuku
    • Těsnění okolních zvuků
    • Komfort
    • Kabel
    • Menší soundstage (podání prostoru)

Tak, sluchátka jsem koupil po přečtení několika recenzí na českých i zahraničních serverech. Mohu říct, že to jsou asi nejlepší sluchátka, které jsem doposud vlastnil, alespoň co se týče detailů a čistoty zvuku, které podávají. Zvuk je opravdu vyvážený, nic pro milovníky v-shaped zvuku. Basy, středy, výšky znějí naprosto přesně a výborně, mohu zaručit, že tak, jak jste je doposud neslyšeli (samozřejmě pokud jste tedy nevlastnily, či neposlouchali jiná, lepší sluchátka...). Žánry pro které se mi osvědčily nejvíce jsou rock, alternative, metal, indie a podobné. Pro elektronické žánry a rap nemusí každému vyhovovat, protože basy opravdu nijak neduní. Spíše jsou naprosto přesné. Když jsem četl uživatelské recenze, uživatelé nazývaly zvuk "suchým" a "nezábavným", avšak s tím nemohu souhlasit. Ačkoli je zvuk, jak jsem již řekl, vyvážený, baví mě více než z kterýchkoli jiných sluchátek. Na můj vkus by ale mohli mít lepší podání prostoru. Proto také nehodnotím 100%. Co se týče pohodlí, byl jsem ze začátku trochu skeptický, vzhledem k tomu, že se umisťují až hluboko do zvukovodu, ale nemohu říct, že by mi v uších nějak vadily, ani při delším poslechu. Cena je poněkud zajímavá, v zahraničí, konkrétně USA a Británii jsou tato sluchátka zhruba o 500Kč levnější. Nevím čím to je, ale bohužel... No, měl-li bych udělat závěrečný verdikt k těmto sluchátkům, zněl by asi takto:

Pokud hledáte přesné, čisté, určitým způsobem zábavné podání zvuku bez zvýrazněné bassové složky s dobrou izolací okolních zvuků, není co řešit, sluchátka si po pár hodinách poslechu zamilujete.

• + velmi čistý zvuk, někdy až moc, chce to úpravu na EQ
    • + velmi tenké v průměru
    • + 2 páry filtrů
    • + praktické pouzdro
    • + 3 verze - mc5, mc3 (handsfree pro iPhone), mc2 (handsfree univerzál)
    • ++ s lepšími nádstavci (+100Kč) naprosto dokonale utlumení okolních zvuků. Hudba vypnutá a z 2m neslyším na mě mluvící osobu, dokud vyloženě nemluví nahlas.
    • - slabší basy, méně vláčné, ale s EQ bohatě stačí
    • - velký útlum, na mobilu volume 100% a nijak extra to neřve
    • - originální nádstavce vyhodit, hrůza!
    • - četl jsem, že kabel moc nevydrží
    • +- kabel není plochý, tedy se může zauzlit, ale na druhou stranu se mi to ještě nestalo, uzlí se špatně

Je zoufalé, že k tak dobrým sluchátkům výrobce dává tak zoufalé nádstavce. Jakmile je vyměníte, dostanete opravdu dobrý produkt.

Za 2500Kč špička, ale Shure SE535 to opravdu nejsou. Ale jsou 4x horší? To určitě ne.

Doporučuji.