M-Audio M50

3,5 mm Jack
Typ sluchátek
uzavřená

• , zakoupeno v Sunteq

• V rámci profesionálních sluchátek dobrá cena.
    • Výborně izolují
    • Kabel lze zapojit do obou mušlí
    • Ke sluchátkům lze připojit další sluchátka přes jack na druhé mušli
    • Kvalitní provedení
    • Slabší v basech

Tyto sluchátka jsem vybral proto, že je potřebuji pro natáčení, které se často odehrává v hlučném prostředí a zatlumení sluchátek hraje velkou roli. V tomto ohledu je i dobré, že mají sluchátka dost jasný a detailní zvuk.

Tím, že jsou to sluchátka myšlená do studia a pro natáčení, jejich charakteristika je plochá a mají oproti jiným sluchátkům slabé basy a i o trochu menší rozsah do hloubek - uváděné minimum je 28Hz.

Oproti jiným konkurenčním produktům mají robustnější provedení. Nejsou zrovna malá a lehká, ale zato bytelná a z kvalitních materiálů. Zvažoval jsem pověstná sluchátka SONY MDR-7506, ale vím, že jim velmi rychle odcházejí náušníky a to mě odradilo. Navíc M-Audio stála o cca 1.000 Kč méně.

Na hlavě sedí dobře a jsou opravdu pohodlná. Mám ještě Sennheiser HD 238 Precision a ty mi pořád padaly z hlavy. Uvažoval jsem i o Beyerdynamic DTX 501 p, která mají údajně skvělý zvuk, ale zde jsem se dočetl, že právě sedí špatně na hlavě a že dost padají. To není pro natáčení v terénu nic dobrého.

Hodně se mi líbí možnost zapojení kabelu do libovolné mušle a následně to, že do druhé mušle můžete připojit další sluchátka nebo zařízení přes 3,5mm jack. Skvělé je, že díky 3,5mm jacku lze tento kabel případně nahradit jiným levným kabelem. Kabel dodávaný se sluchátky je plochý a mohl by něco vydržet. Např. u Sennheiser HD 238 Precision je velmi tenký a krátký kabel, který moc nevydrží a není odpojitelný a už jsem musel měnit konektor. Jinak zase na takový dynamičtější poslech hudby v klidném prostředí dám zase přednost těm Sennheiserům-už kvůli lepším basům.
    Když jsem střídal tato dvě sluchátka, tak se mi na hudbu líbily více Sennheisery, ale zase oproti M-Audio to působilo, jako by jim něco chybělo ve středním pásmu - působí trochu utopenější. Hodně mě překvapilo, jak velký je rozdíl mezi oběma sluchátky a jak je těžké říci, která jsou lepší. Každá mají své výhody a nevýhody.

Každopádně na natáčení v hlučném prostředí jsou M-Audio perfektní. Zvláště když se nahrává mluvené slovo, tak je i dobré, když sluchátka nejsou zahuhlaná a proto mají asi také takové tlumenější basy.

Abych to shrnul - M-Audio M50 poskytují zvuk s velmi detailním a jasným podáním, dobrým prostorem, výbornou izolací od okolí a velmi kvalitním provedením. S dizajnem jsem také velmi spokojený. Jedinou slabinou, která je dána účelem těchto sluchátek, jsou slabší basy.

Konstrukce
přes hlavu (náhlavní)
Kmitočet min
28 Hz
Konektor
3,5 mm Jack
Typ sluchátek
uzavřená

Studiová sluchátka M-AUDIO M50 jsou uzavřená sluchátka s 50mm reproduktorem. Základní vlastnosti: • sluchátka studiové kvality s přesným zvukovým zobraţením• „over-ear“ design s vysokou izolací vnějšího hluku• flexibilně nastavitelná ocelová čelenka• plyšové polstrování pro pohodlí při dlouhém používání• matný černý povrch• velikost reproduktoru 50mm• jmenovitý výkon: 30 mW

1zákazník doporučuje produkt
  • , zakoupeno v Sunteq

• V rámci profesionálních sluchátek dobrá cena.
    • Výborně izolují
    • Velmi detailní a jasný zvuk