Marshall Minor

• , zakoupeno v www.merchmania.cz

• Skvělý zvuk
    • Nádherný design
    • Při poslechu průměrné hlasitosti jdou slyšet zvuky z okolí

Chtěla jsem kvalitní sluchátka do uší, které by držely a přehrály by všechny tóny, které potřebuji slyšet. Tyto to stoprocentně splňují. Cena je vysoká, ale kvalita adekvátní.

• , zakoupeno v Aaron

• Vydatný zvuk
    • Stylový vzhled
    • Domyšlené detaily
    • Velmi dobře drží v uších
    • Nevyvážený zvuk - hodně středů a zastřené výšky (basy dobré)
    • Samotná sluchátka jsou poměrně velká (osobně mi to vůbec nevadí, ale do menších uší je možná ani nedostanete)

Hlavním plusem těchto sluchátek je podle mě jednoznačně styl. Ze zvukového hlediska určitě nejsou odbyté (basy mají na pecky opravdu pořádné, což mám rád), ale celkově jsou velmi netypické. Někomu jejich osobitost může náramně vyhovovat, já si musel spíše zvykat a po zvukové stránce pro mě jednoznačně prohrávají třeba se Sennheiserem.
    Nedá se ale říct, že bych koupě litoval - výborně drží v uších a co se týče vzhledu, jsou naprosto okouzlující (baví mě např. textilní šňůrka místo normálního kabelu).
    Malé utlumení hluku bych jim nevyčítal - u klasických pecek to je zcela normální.
    Pokud máte tu možnost, tak doporučuju nejprve vyzkoušet, protože jsou sice fajn, ale určitě nemusí vyhovovat každému.

• Kabel
    • Vyrovnaný zvuk
    • Skvělá cena
    • Zatím nic

Za málo peněz hodně muziky :-)

Konstrukce
3,5 mm Jack
Typ sluchátek
špunty

In-Ear sluchátka

Model sluchátek Minor od Marshall s patentovaným systémem "EarClick" který zajištuje, že sluchátka pevně sedí a díky dotyku jen na dvou místech netlačí na ucho. Kabel dlouhý 120 cm má pozlacený stereo konektor 3,5 mm a handsfree pro obsluhu vašeho telefonu a také muziky. Kabel je potažen tkaninou, takže se vám sluchátka nezamotají. Na kabelu je také klip s logem Marshall pro snadné uchycení. Součástí balení jsou vyměnitelné EarClick silikonové nástavce ve čtyřech velikostech, takže si jednoduše vyberete rozměr který vám přesně padne.

Specifikace:

• Transducer: 15.4MM moving coil Dynamic Speaker
  • Impedance: 32ohm15 % at 1kHz
  • Sensitivity: 115±3dB at 1kHz 1mW (single speaker)
  • Frequency respond: 20~20kHz
  • Input power: 2mW Max. Input power: 5mW

3zákazníci nedoporučují produkt

• celkem kvalitní provedení
    • drží v uších
    • mizerný zvuk
    • opletení na kabelu po půl roce prasklo a PVC kablík vylézal ven
    • při delším poslechu tlačí do uší
    • otřesný poměr cena/výkon

Provedení sluchátek je na dobré úrovni, avšak onen často opěvovaný "nezničitelný" kabel se ukázal jako slabina, když jeho opletení po půl roce prasklo a PVC kablík se jal výlezat ven. Díky svému specifickému provedení sedí v uších skutečně dobře, jedná se o dobrý kompromis mezi špunty a peckami. V uších drží jako špunty, avšak po vzoru pecek neizolují okolní hluk.
    Zvukově neoslní prakticky ničím. Slabé basy, zkreslené středy a nevýrazné výšky, prostě hrůza u sluchátek za cca 1100 kč. Měl jsem mnoho různých modelů pecek s cenovkou od 200 do 500 kč a můžu říci, že Marshall Minor hrají při troše dobré vůle jako Sennheiser MX 170 s cenovkou cca 199 Kč. Vyšší model od Sennheiseru, MX 270, tyto Marshall hrůzy s přehledem přehraje.
    Suma sumárum je model Minor naprostý přešlap firmy Marshall s příšerným zvukem a strašidelnou cenou.

• , zakoupeno v www.merchmania.cz

• Výborné držení v uchu
    • Maximální pohodlnost
    • Zapletený drát
    • Dobrá durabilita
    • Semtam blbne přepínání (nic co by extra vadilo)

Po cca 2 letech používání jsem maximálně spokojený, používám je denně při cestě do školy, v posilce, na rampách už mi asi 100x spadly na zem a jsou pořád v perfektním stavu, až na pár neviditelných odřeninek (je jasné že když na ně šlápněte že se asi rozbijou, já to teda nezkoušel :DDD) Doslova úžasná volba pro lidi kterým vypadávají sluchátka z uší v posilce nebo při ježdění na kole nebo celkově při různých sportech, osobně mám malé uši a bál jsem se velikosti. Po rozbalení jsem čuměl jak se mi tadle velká kráva ma vejít do ucha, ale uklidnil jsem se jakmile jsem přišel jak nato (nejde oto si toc elé narvat do ucha část jakoby trčí ven) takže si tolik neničíte sluch že to nemáte narvané až někde u ušních bubínků... Prostě super sluchátka za přijatelnou cenu! :))

• Design
    • Zpracování
    • Skvěle drží
    • Mikrofon
    • Klip se rozpadl
    • Ovládání 'stop-dopředu-dozadu' by mohlo být přesnější
    • Bez pouzdra (spíše zklamaní)
    • Pozor na kompatibilitu!

Sluchátka Marshall Minor Black (nikoliv verze Fx obohacená o ovládání hlasitosti) jsem dostal výměnou za dražší, avšak zvukově velice podobná Koss KDX200. Je to můj první výrobek od této firmy, ale už teď jsem s nimi velice spokojen.

Zpracování Marshall Minor je kvalitní. I přes použité plasty působí tělo špuntu poměrně težce a solidně. Doufám, že snese i zub času. Při výběru bylo provedení určitě to, co mou volbu výrazně ovlivnilo. Mám osobní slabost pro pletené a ploché kabely, u kterých je zamotaní sluchátek méně pravděpodobné a rozmotání snadnější. Marshall Minor Black jsou propojeny první variantou, pleteným kabelem, černé barvy.
    Jack je pozlacen a všechna kritická místa, jakými jsou spoje kabelů s pevnými částmi, chrání ještě gumová bužírka proti zalamování.
    Co bych určitě vytknout, je použití nekvalitního klipu pro připnutí sluchátek ke košili. Hned první den se mi sám od sebe rozpadl v ruce. Nicméně pro mne je to drobnost.

Sluchátka používám s iPodem Classic a ovládání 'stop-dopředu-dozadu' funguje slušně, ač někdy bývá problém se vrátit na předcházející skladbu, pokud již začala následující. Tři stisknutí jediného tlačítka vás totiž přenesou na začátek aktuální písničky, i když z ní uteklo třeba jen pár sekund, a je tedy potřeba stisknout hned 6x s malou pouzou po 3 prvních zmáčknutích. V přeplněné městské dopravě větší problém, než se zdá.

Samostatná kapitola je určitě tělo Marshall Minor. Dříve jsem měl Koss KDX200, která byla celá z hliníku a díky váze nedržela úplně 100%. Recenze zde: http://ondrazdobinsky.blogspot.cz/2015/07/my-audio-deviace.html
    Minor jsou ale úplně jiná káva. Díky tvaru mně osobně sedí v uších jako přibitá. Kotvička na horní straně uchytí pecku dobře - takže nevypadává. Se sluchátky bych se nebál běhat. Chvíli ale trvá než si na netradiční tvar zvyknete.

Přestože jsou Marshall Minor deklarována jako in-ear, k opravdovým in-ear mají poměrně daleko. Spíše jde o pecky, jež díky speciálnímu tvaru zapadnou hlouběji do ucha. Tlumení zvuku ale není nejlepší a to jak zvenku-dovnitř, tak zevnitř-ven.

Důležité je upozornit na kompatibilitu, respektive nekompatibilitu, se všemi zařízením. S některými je třeba použití adaptér (přiložen) po jehož použití nebude ale fungovat ovládání ani mikrofon.

Zvukově jsem s Minory velice spokojen. Basy trochu silnější, a výšky slabší, ale nemám s nimi alespoň pocit přílišné snahy o nevýrazný průměr, aby se vyhovělo každému. Poměrně osobité a to je mi určitě sympatické.

Za cenu okolo 1100kč rozhodně dobrá koupě. Při výběru jsem měl na uších okolo 20 modelů různých sluchátek od 1000 po 2000kč, a vzhledem k mých předchozím Koss KDX200 za 1999kč jsem cenou nebyl nijak svázán, a i přesto vybral tyto Marshally. Doporučuji.
    Pro kompletní seznam mých recenzí můžete navštívit blog: http://ondrazdobinsky.blogspot.cz/p/blog-page_28.html
    Pokud se Vám moje recenze líbí, dejte jí prosím 'like' ⇣ Děkuju.

• , zakoupeno v Aaron

• Vydatný zvuk
    • Stylový vzhled
    • Domyšlené detaily
    • Velmi dobře drží v uších
    • Nevyvážený zvuk - hodně středů a zastřené výšky (basy dobré)

• Kabel
    • Vyrovnaný zvuk
    • Skvělá cena
    • Zatím nic

Za málo peněz hodně muziky :-)

• Značka
    • Splnění očekávání
    • Kvalita reprodukce
    • Skvělý tlačítko na praktickém místě
    • Mikrofon!
    • Design
    • Textilní kablík - nesukuje se
    • Neuvěřitelně rychle se zašpiní a zajdou (bílé)
    • Chybí pytlík, viz nahoře
    • Textilní kablík - třepí se

Jakmile jsem objevil tyhle sluchátka, bylo jasný, že je nutně potřebuju k životu. Přítelkyně mi je nadělila pod stromek a já byl v euforii. Krásný, skvělá reprodukce, fungují jako headset a s novou i starou Xperii si skvěle rozumí.

Dostanete je v krásný krabičce, která mimo jiné obsahuje různé nádstavce velikostí. Mně v krabičce od Alzy chyběl druhý od Ska. Ale Mka mi vyhovují nejlépe.Chvíli trvá, než si zvyknete na jejich uchycení. Je nekonvenční, ale vynikající. Nevypadávají, ale zároveň netlačí. Tady asi dost záleží na správně zvolené velikosti državy, nebo jak to nazvat.:)

Prokousal jsem se hodně peckama a plugama okolo tisícovky, ale Mashall mi konečně nabídl přesně to, co hledám. Po zvukové a ergonomické stránce. Senny mi připadaly jak balet, Sony zase teknopárty, Koss byl fajn, ale dál neměl charisma. No a Marshall je jak multižánrový fest. Prostě krásný kompromis a podání toho na co zrovna máte náladu. Vše jemně, důsledně, až krásně podanné.

Po sem skvělý.

Negativa má bohužel všechno, tyhle sluchátka nevyjímaje. Dneska po roce je kabel šedivý a nevím, jak ho vyčistit, zlatá barva je rezatá, místy černá. Není to úplná hrůza, ale čekal bych vyšší odolnost. Jen je nosím v kapse. Neválím se vyfetovaný v bažinách a močálech.

Určitě už od značky neodejdu, jen už nebudu moci zvolit tu krásnou bílou a to už nebude ono...

• , zakoupeno v Alza.cz

• nepadají z uší, nezamotávají se
    • možná bych přivítal větší hlasitost, ale i tak je dostačující

celková spokojenost

• Prostě dokonalé
    • Žádné

Supr sluchátka a byla na ně sleva na ISICa.

• , zakoupeno v MUSIC CITY

Slusna sluchatka za nizkou cenu.