RHA MA750i

3,5 mm Jack
Typ sluchátek
špunty

• , zakoupeno v Techhouse

• Výborný zvuk,perfektně drží na uších,precizní spravování.

Dokonalé

• , zakoupeno v Svět sluchátek

• Recenze a testy nelzou, sluchatka podavaji takrka studiovy zvuk.
    • Kdo ceka hluboky bas, nedocka se. Bas je jen tam kde ma byt.
    • Ciste podani jednotlivych nastroju.
    • Sluchatka maji perfektni ergonomii diky zahnutym kabelum za usi. Pri otaceni se nevytrhavaji u usi a kabel netaha(kolicek na prichyceni k triku nepouzivam).
    • Prvni sluchatka, ktera muzu mit v usich dele (klidne 4hodiny) bez nutnosti neustaleho upravovani v uchu. Ani o nich nevim.
    • Kvalitni provedeni z nerezu.
    • Ocelova pruzinka u jacku zabranujici lamani kabelu.
    • Rovny jack(pri nekoho spatne, pro me ne). Nevadi v kalhotech nebo pri nabijeni telefonu.
    • Komunikace s Apple (play/stop, hlasitost)
    • Velke mnozstvi usnich nastavcu - snad si kazdy vybere.
    • Zapomente na poslech hudby v nizsi kvalite, sluchatka vse prozradi.
    • Nevim zda sluchatka byla nekde vystavena nebo je to typem baleni a vnitrniho usporadani v krabicce, ale kabel je castecne zmacknuty, nijak jsem to neresil ale snad brzy neodejdou.
    • Privodni kabel po Y rozdeleni do sluchatek je ihned rozdelen, sice je tam svorka ktery si kablik stahnete k sobe, ale preferuji spis stav spojeneho kabelu a moznost "roztrzeni" na pozadovanou delku od sluchatek.
    • Pouzdro na transport sluchatek mi prijde nepouzitelne(moc velke). Zbytecne je tam prostor i na vymenne usni nastavce/pokud si jeden zvolim, nemam potrebu u sebe nosit celou sadu).

Sluchatka mi vyhovuji tak, ze jsem je zacal pouzivat i misto hernich sluchatek(zcela uzavrene musle) u PC/NTB.

• věrnost zvuku
    • zpracování
    • útlum okolního ruchu
    • ovládání
    • mohli by se inspirovat u klipsch šířkou krčku

Sluchátka se celkem dlouho rozehrávala, což na začátku způsobovalo poněkud mdlejší basy a nižší dynamiku zvuku. V současnosti již naprostá spokojenost.

do uší
22000 Hz
3,5 mm Jack
Typ sluchátek
špunty

Vrcholný model špuntů značky RHA s mikrofonem a ovládáním přístrojů značky Apple. Tělo sluchátek je vyrobeno z nerez oceli a využívá speciálního tvarování aerophonic™ pro přirozenější akustiku. Model je osazen nejvyšší specifikací měničů RHA 560.1 a jeho ergonomicky navržená ouška usnadňují nošení kabelu přes ucho.

Detaily, které jsme ocenili při každém poslechu:

• neutrální a velmi přirozený zvuk měničů RHA 560.1
  • množství detailů, zkrocené basové pásmo a nadprůměrná šířka scény
  • citlivý mikrofon a třítlačítkové ovládání přístrojů Apple
  • vyztužená ouška pro nošení kabelu za uchem
  • kvalitní konektor Jack z nerez oceli
  • přiměřená zvuková izolace pro běžné nošení na ulici i v tramvaji
  • silikonové a pěnové nástavce v několika velikostech
  • bezvadné zpracování, ze kterého je cítit skutečná kvalita

Vítězně napříč všemi žánry

Zcela nové měniče RHA 560.1 vynikají právě tím, jak samozřejmá je v jejich podání reprodukce všech detailů a jak plný je jejich zvuk vzhledem k velikosti sluchátek. Celkově velmi dobře vyvážený zvuk skvěle padne každému žánru a jeho poslech neunaví ani po několika hodinách.

Od trumpety ke sluchátkům

Sluchátka značky RHA sázejí na speciální tvarování zvukové komory vycházející z tradičního tvaru trumpet. Systém nese název aerophonic™ a výsledkem jeho působení je mnohem sofistikovanější směrování zvuku od měničů k vašemu uchu bez nepřirozené komprese zvukových vln ve zvukovodu. Vaše oblíbená hudba bude proto znít jemněji a blíže originálnímu zvuku skutečných hudebních nástrojů.

Svět komunikace pod palcem

Mikrofon s třítlačítkovým ovládáním umožňuje ovládat mnoho praktických funkcí opakovaným stisknutím prostředního tlačítka. Zbylá dvě tlačítka ovládají hlasitost přehrávání či hovoru.

Podporované přístroje:

• iPhone 3GS/4/4S/5
  • iPad / iPad 2 / New iPad (3. gen) / iPad 4. generace
  • iPad Mini
  • iPod Touch (2. generace a novější)
  • iPod Nano (4. generace a novější)
  • iPod classic (120GB, 160GB)
  • iPod Shuffle (3. generace a novější)

Specifikace

Hmotnost 36 g

Kabel 1,35 m s dvojitou izolací a OFC mědí

Jack 3,5 mm lomený zlacený

Příslušenství

Náhradní nástavce (S x2 / M x2 / L x2), dvojitá lamela (S x1 / M x1), 2 páry nástavců z paměťové pěny, kovový držák nástavců, prémiové pouzdro, spona na kabel

• zpracování (všechny části z kovu a kabel tlustý z matné gumy)
    • vypadají luxusně
    • chycení za ušima, bál jsem se toho, ale musím uznat, že to je pecka
    • 3 roky záruky
    • zvuk, ale nic pro hard rock, má to slabší basy, naopak super středy a výšky (k tomu doporučuji si přečíst recenzi na odborných stránkách, kde přesně se zabývají zvukovými charakteristikami sluchátek)
    • U konekoru, jak je tam na pružina, tak její konec škrábal kabel, tak jsem to musel lepir sekundovým lepidlem, teď už je to vpoho.

Já osobně bych za ty sluchátky asi tolik nedal. Ale koupil jsem je na německym amazonu, když tam byly v akci a stály místo 100 eur pouze 50 eur!!! Doporučuji!

• Výborný přesný neutrální zvuk (nepřidávají ani basy ani výšky)
    • Izolace okolního hluku
    • Kvalitní zpracování
    • Mnoho nástavců včetně Comply
    • Recenze nelhaly
    • Rovný jack s pružinou, takže trčí z telefonu jak anténa
    • Musí se rozehrát
    • Tlustší a těžší kabel, než maj jiná in ear sluchátka

Ze začátku hrála tak nějak trpce, musí se nechat rozehrát, ale už asi po 50 hodinách hrají skvěle.
    Do svého android telefonu jsem potřeboval sluchátka se 4 pinovým jackem, 3pinová mi nefungují správně, takže jsem zvolil tyto a kromě hlasitosti, ovládání prostředním tlačítkem a mikrofon fungují.

• , zakoupeno v Techhouse

• Výborný zvuk,perfektně drží na uších,precizní spravování.

Dokonalé

• , zakoupeno v Svět sluchátek

• Recenze a testy nelzou, sluchatka podavaji takrka studiovy zvuk.
    • Kdo ceka hluboky bas, nedocka se. Bas je jen tam kde ma byt.
    • Ciste podani jednotlivych nastroju.
    • Kvalitni provedeni z nerezu.
    • Ocelova pruzinka u jacku zabranujici lamani kabelu.
    • Komunikace s Apple (play/stop, hlasitost)
    • Velke mnozstvi usnich nastavcu - snad si kazdy vybere.
    • Zapomente na poslech hudby v nizsi kvalite, sluchatka vse prozradi.

• věrnost zvuku
    • zpracování
    • útlum okolního ruchu
    • ovládání
    • mohli by se inspirovat u klipsch šířkou krčku

• Příjemný a zábavný zvuk
    • Solidní provedení
    • Bohaté příslušentví
    • Pogumovaný kabel - dost tahá.
    • Kabel je navíc šedý, s těmi závažími a nošením za uši je dost výrazný.
    • Ovladač kompatibilní pouze s Apple produkty (nepomohla ani redukce)..

Se sluchátky jsem určitě spokojený, jen jsem si musel trochu zvyknout. Měl jsem RE-400 a tyhle mě v něčem možná baví i víc. Zvuk je hutnější a teplejší. Určitě ale doporučují nejdříve vyzkoušet.

Také pozor na ovladač, pokud nemáte Apple - např. na starších smartphonech sluchátka nemusí fungovat vůbec a u novějších je pak ovladač prostě k ničemu.