Sennheiser HD 518

kabelová
Sluchátka s ovládáním hlasitosti

• , zakoupeno v CinemaShop

• Vysoká citlivost.
    • Pohodlné nošení, netlačí, nepotí se uši.
    • Odspojitelný kabel.
    • Výborný prostorový vjem.
    • Pro moje použití bych uvítal kratší kabel (1,2 - 1,5 m) s jackem 3,5. Takový kabel lze ale dokoupit a vyměnit za původní 3 m s jackem 6,3.

Výborná sluchátka pro použití při zpracování zvuku na PC nebo na HiFi aparatuře.

• , zakoupeno v suntech.cz

+ Sluchátka jsou příjemná na dlouhý poslech.Netlačí na hlavě a nepotí se pod nimi.

- Myslel jsem si, že budou hrát lépe. Hrají rozostřeně, hlavně hlubší pásmo.

• , zakoupeno v SOFTCOM.cz

• Velmi dobré zpracování sluchátek .Již dříve jsem měl
    • sluchatka stejné značky /Sennheisef HD 202/,proto jsem
    • volil opět stejného výrobce.
    • Horší kvalita hlasu při poslechu...který není zcela čistý
    • a jasný.Mohlo by být i lépe zvukově odstíněno okolí.

Produkt jsem si vybral na základě vynikajícìho zvuku
    /hlas i hudba,zejména klasická/ sluchátek Sennheiser HD 202,
    které používám už delší dobu.
    Materiál i technická konstrukce je ovšem u nových

Sluchátka s mikrofonem
Přenos signálu
kabelová
Sluchátka s ovládáním hlasitosti

Stereo sluchátka Kvalitní otevřená HiFi sluchátka Sennheiser HD 518 nabízí spoustu skvělého zvuku za dostupnou cenu. Jsou vybavena systémem E.A.R. (Eargonomic Acoustic Refinement - patent Sennheiser), díky němuž je cesta zvuku do ucha zcela optimální a vyzní zcela přirozeně a věrně. Mimořádně silné neodymové magnety pohybují cívkou a membránou z materiálu Duofol, což zaručuje věrnou a živou reprodukci včetně všech špičkových hudebních detailů. Pokročilý materiál mušle omezuje vznik a šíření vibrací a zárove

• , zakoupeno v CinemaShop

• Vysoká citlivost.
    • Pohodlné nošení, netlačí, nepotí se uši.
    • Odspojitelný kabel.
    • Výborný prostorový vjem.

• , zakoupeno v suntech.cz

- Myslel jsem si, že budou hrát lépe. Hrají rozostřeně, hlavně hlubší pásmo.

• - kvalitní zpracování konstrukce.
    • - příjemné polstrování
    • - ku ceně, velký frekvenční rozsah
    • - jsou otevřená
    • - špatná vyváženost basů
    • - nic

Sluchátka mají své pro i proti, proti hlavně hraje jejich silná přebasovanost,a le to si uživatel nastaví v pc v equalizeru nebo na zesíku. Další lehké mínus je otevřenost sluchátek kdy uživatele ovlivňují okolní hluky při poslechu. Volil jsem mezi Sennheiserem a AKG kdy u druhé firmy převyšoval výkon, ale za vyšší price. Nakonec jsem volil HD 518, kvůli finanční stránce ( sluchny jsem kupoval v akci za 50% moc.) a nelituji. Sluchny splňují vše co potřebuji, kupoval jsem je hlavně do interiéru, takže otevřenost sluchátek mi nevadí, pokud počítáte s tim, že se sluchátky budete chodit ven, tak bych volil jiné, uzavřené a hlavně něco, co nebude tak velký na hlavě s více než 2m kabelem. :D

• kvalitní zpracování
    • bytelná konstrukce
    • jsou vcelku pohodlná
    • příjemný prostor ve zvuku
    • po úpravě zvuku přes ekvalizér (přidání výšek) znějí hezky a detailně
    • chybí výšky, sluchátka mají temný a matný zvuk
    • na fotografiích vypadají lépe (plast ve spodní části je světlejší, než vyplývá z fotografií)
    • k této kategorii sluchátek by byl lepší malý 3,5 mm konektor, redukce je protivně velká

Sluchátka mě do značné míry zklamala. V některých recenzích jsou zmiňovány přehnané basy a středy, ale je tomu spíše naopak – chybějí zde výšky. Po jemném přidání výšek na ekvalizéru v oblasti 3kHz a výše znějí sluchátka krásně, mají hezký zvukový prostor a vcelku příjemné detaily. V základním nastavení je ale zvuk dosti matný a ořezaný. Když jsem zkoušel nechat výšky, ale naopak stáhnout basy a středy, sluchátka ztratila prostor a zněla tupě.
    Malé mínus je také to, že sluchátka mírně šumí – lépe řečeno zesilují vyšší frekvence šumu ze zdroje zvuku (samotná sluchátka šumět nemohou). Mám poloprofesionální zvukovou kartu, při použití kvalitních referenčních sluchátek je šum i při větším zesílení téměř neznatelný. HD 518ky jej bohužel vytáhnou a zvýrazní.
    Můj názor: osobně bych doporučil připlatit a koupit sluchátka HD 558, která výše uvedenými neduhy netrpí a mají podstatně čistší a vyváženější zvuk (navíc jdou drobným mechanickým upgradem – pouhým odlepením dvou plastových samolepek z mušlí – předělat na vyšší a dražší řadu HD 598 :-) ). HD 518 bych doporučil nenáročným posluchačům, nebo při doladění výšek ekvalizérem.

• , zakoupeno v SOFTCOM.cz

• Velmi dobré zpracování sluchátek .Již dříve jsem měl
    • sluchatka stejné značky /Sennheisef HD 202/,proto jsem
    • volil opět stejného výrobce.
    • Horší kvalita hlasu při poslechu...který není zcela čistý
    • a jasný.Mohlo by být i lépe zvukově odstíněno okolí.

Produkt jsem si vybral na základě vynikajícìho zvuku
    /hlas i hudba,zejména klasická/ sluchátek Sennheiser HD 202,
    které používám už delší dobu.
    Materiál i technická konstrukce je ovšem u nových
    sluchátek lepší.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Kvalitní zvuk.
    • Pohodlná.
    • Poněkud vyšší cena.
    • Kabel s 3,5 konektorem mohl být v balení. (nutno dokoupit)
  • , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

Produkt zcela splnil očekávání

• , zakoupeno v Svět sluchátek

pomer vykon/cena je v pohode, i s prihlednutim na prime porovnani s vyssimi modely

• , zakoupeno v CZC.cz

• Super zvuk, na plný pecky mi asi praskne hlava
    • Dementní velký Jack, nutné použití redukce na 3.5, nevejde se do některých zdířek.

Bezva sluchátka s pohodlným molitanem, nádherný zvuk, jediná věc, která kazí dojem je nesmyslné použití velkého Jacku..

• Pocit prostorového zvuku
    • Čistý, brilantní zvuk
    • Maximálně pohodlný

Jsem hudební nadšenec všeho druhu a potrpím si kvalitu zvuku.
    Přechod z low-end sluchátek na tyhle high-end - obrovský rozdíl
    Zkrátka jiné už na hlavu nenasadím
    Osobně Sennheiser proto, že jsou zkátka vyhlášený. Když mi kamarádi DJ's nasadili na hlavu jejich HD25 byl jsem uchvácen. Ale jelikož se nevěnuji djingu ani produkci denně, nejčastěji jen poslechu jako takovému, proto jsem vybral HD 518 téměř o polovinu levněji než HD 25 ale tímto je nechci srovnávat. Jsou to dvě jiné kategorie.
    Dle mého jsou určeny pro hudební "zmlsance" kteří chtějí slyšet všechny zvuky, který v levných sluchátkách zkrátka nikdy neuslyší. Doporučím nejdříve vyzkoušet a porovnat rozdíly, pokud máte tu možnost. Peněz za tyto sluchátka rozhodně nelituji.