Sennheiser HD 800

51000 Hz
Konektor
6,3 mm Jack

• , zakoupeno v AVcenter.cz

Tyto sluchátka jsem si pečlivě vybíral a dopředu naposlouchal. Doporučuji.

• , zakoupeno v Luxusní-elektronika.cz

• perfektně sedí
    • čistý zvuk
    • vyvážené výšky i basy
    • velmi dobrý prostorový dojem
    • velká sluchadla, která se nedotýkají uší
    • příjemný materiál
    • nenašel jsem nic

Snad jen kabel by mohl být o fous kratší, ale není překážkou. Pocitový rozdíl oproti SH HD600 je na první poslech i pocit, obzvláště na klasice.

Konstrukce
51000 Hz
Konektor
6,3 mm Jack

Popis poslechových high-end sluchátek Sennheiser HD 800:

Experti na vývoj sluchátek firmy Sennheiser pracovali několik desetiletí na vývoji poslechových sluchátek Sennheiser HD 800.

Tato otevřená, circum-aurální dynamická stereo sluchátka zahrnují pokročilé technologie výroby sluchátkových reproduktorů firmy Sennheiser. Jejich do prstence vytvarovaná membrána (s cívkou a magnetem) je ta nejlepší a nejrozměrnější, jaká kdy byla užita ve sluchátkách. Nabízí zcela přirozený, bohatý, vysoce definovaný zvuk pro mimořádné poslechové zážitky.

Žádný z dalších výrobců sluchátek nebyl schopen se natolik přiblížit akustickým podmínkám přirozeného poslechu, jako se to povedlo firmě Sennheiser v případě modelu sluchátek Sennheiser HD 800. Vzhledem k referenční úrovni zvukového projevu mají i neobyčejný a vizuálně efektní industriální vzhled. Vybraným součástem je věnována speciální péče - měnič je uchycen v precizně zpracovaných dílech z nerezové oceli. Jejich náušníky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu - speciální tkaniny z mikrovlákna. K výrobě sluchátkového mostu a systému propojení s reproduktory bylo využito speciálních poznatků z vývoje v leteckém průmyslu. K výraznému navýšení kvality došlo také v oblasti připojení, neboť tato sluchátka využívají speciálně vytvořené kabely s vysokou vodivostí, využívající konstrukci se čtyřmi vodiči a teflonovou izolaci.

Vlastnosti poslechových high-end sluchátek Sennheiser HD 800:

Nová reference třídy sluchátek s kabelem

Otevřená, circum-aurální dynamická stereo sluchátka

Přirozený poslechový vjem - realistické a přirozené zvukové pole

Největší měniče jaké kdy byly využity ve sluchátkách - nová inovativní konstrukce reproduktorů

Speciální odkrytá sluchátková "mušle", zvolená z akustických i designových důvodů

Kovový most s vnitřním polstrováním

Speciálně vyladěný symetrický, impedanci upravující kabel s nízkou kapacitou

Speciální vysoce přesné sluchátkové konektory

Technické údaje poslechových high-end sluchátek Sennheiser HD 800:

Jmenovitá impedance 300 Ohm

Dotykový tlak cca 3,4 N

Hmotnost bez kabelu cca 330 g

Signálový konektor 6,3 mm stereo

Typ sluchátek otevřená, dynamická

Nasazení na ucho circumaural

Délka kabelu 3 m

NF kmitočtový rozsah 6 - 51000 Hz (-10 dB) 14 - 44100 Hz (-3 dB)

Úroveň akustického tlaku (SPL) 102 dB (1 Vrms)

Harmonické zkreslení 0,02 %

• , zakoupeno v AVcenter.cz

Tyto sluchátka jsem si pečlivě vybíral a dopředu naposlouchal. Doporučuji.

• , zakoupeno v Luxusní-elektronika.cz

• nenašel jsem nic

• přesný studiový zvuk
    • prostor zvuku
    • dynamika
    • slyšíte v nahrávkách věci, které většina lidí nikdy neuslyší :-)
    • příjemná pocitová lehkost sluchátek při poslechu
    • vhodné pro dlouhodobé nošení, necítíte je na hlavě
    • zpracování - mám je rok a nic nevrže atd.
    • konstrukce sluchátek - otevřená (jinak by to nehrálo, že?)
    • donutilo mě to koupit sluchátkový zesilovač :-)
    • super kabel
    • značka a desing
    • pro většinu lidí asi cena
    • poznáte okamžitě špatnou nahrávku
    • někdy suchý zvuk bez basů, záleží na nahrávce, převážně u black a death metalu :-(
    • jinak nic

Pokud máte dostatečnou techniku, sluchátkový zesilovač a jste audiofil, toužící po naprosto věrném zvuku, nic lepšího do cca 50000 není, nebo o tom nevím. Vyměnil jsem je za HD 558, slyšel jsem HD 600 a 700, AKG 701 aj. Vím, že cena je trojnásobná, ale jsou to sluchátka na celý život! Chtěl jsem přesný zvuk a ne přebasovaný projev plastových HD 600...Cena odpovídá naprosto kvalitě. Navíc pěkné balení v dřevěné krabici, kde se dají skladovat!
    Pozor, sluchátka jsou otevřená, takže ruší okolí! Manželka má ale radost, že neohulím repráky... Sluchátka jsou přijatelnější.

• Hodně dobrá sluchátka
    • Ideální na kvalitní domácí poslech
    • Nikde nic netlačí a můžou být na hlavě relativně dlouho
    • Bytelná konstrukce s výborným zvukem

Sennheiser HD 800 jsou již dostatečně kvalitní sluchátka pro domácí poslech.Ve spojení s děleným zesilovačem Copland CTA 305 a CTA 520 a se zdrojem hudby Copland CDA 822,nemá poslech chybu,i když je používám hlavně v nočních hodinách,neboť jednoznačně preferuji poslech z reproduktorových soustav,které ovšem zmíněná sluchátka cenově desetkrát převyšují.
    Rozhodně zde záleží na kvalitě hudebního zdroje,neboť čím je lepší,tím více hudebního spektra si ze sluchátek vychutnáte.Byl by holý nesmysl,pořizovat si takováto sluchátka k domácím sestavám za pár tisícovek,v opačném případě budete příjemně překvapeni.
    Sice znám několik opravdu High-endových sluchátek ještě lepších,ty se ale pohybují v částkách,které již mi připadají za sebelepší sluchátka,poněkud přemrštěné.
    Dle mého názoru tyto Sennheisery HD 800 hrají natolik dobře,že za cenu okolo pětadvaceti tisíc,se rozhodně jejich nákup vyplatí a já je za sebe mohu případným zájemcům,jedině vřele doporučit.

• Nádherný a detailní zvuk
    • Nejpohodlnější sluchátka, co jsem měl kdy na hlavě (prakticky se neopírají o uši)
    • Bytelná konstrukce
    • Kabel sluchátek v "látkovém" obalu
    • Cena (překvapení co?)

Jednoduše shrnuto nejlepší otevřená sluchátka, která jsem měl kdy na hlavě.
    Velice pohodlná.
    Kvalitní DAC, který utáhne 300 ohmová sluchátka je pochopitelně podmínkou.

• Toto je nový top model od jednoho z nejlepších světových výrobců sluchátek. Úkolem bylo vytvořit velkou membránu, která ...