Sennheiser PX 100 II

Typ sluchátek
otevřená

• kvalitní zvuk
    • za tuto cenu asi nic lepšího není
    • stejná sluchátka jsem koupil již dříve, změnil se jeden detail: konektor byl předtím přímý, pro mě praktičtější, teď je zalomený do pravého úhlu
    • kabel by mohl být o něco delší - pro použití s mobilem by stačil, ale při poslechu u počítače je příliš svazující

Při předchozím nákupu (pro rodinného příslušníka) jsem vybíral podle výsledků testu a nebyl jsem zklamán, proto jsem i teď pro sebe koupil stejná sluchátka.

• , zakoupeno v sluchatka.net

Srovnáním Sennheiser PX 100 II a Koss Porta Pro hrají , na můj vkus, vyváženěji. O něco méně basů a větší prostor. Na hlavě jsou srovnatelně pohodlná. Obrovská výhoda pro Sennheiser, sluchátka můžete bez problémů nechat na krku. Rád bych poslechl V-Jays, ale ty tak levně neseženu. Takže jasná volba.

• Lehká malá sluchátka s rozsahem zvuku výborným v dané kategorii
    • Trochu zápasím při skládání (ježek v kleci?)

Konstrukce
Konektor
3,5 mm Jack
Typ sluchátek
otevřená

PX 100 jsou otevřená, dynamická, supra-aurální miniaturní sluchátka, určená pro přenosné přehrávače. Díky mimořádnému zvuku a skládacímu provedení jsou ideální pro outdoorové aktivity a cestování.

Vlastnosti

Dynamická, stereofonní minisluchátka

Skvělá pro cestování a outdoorové aktivity, ideální pro užití s přenosnými přehrávači (MP3, MD, CD...)

Snadná manipulace díky registrovanému systému konstrukce umožňující otočit sluchátkové mušle a sluchátka složit do velmi úsporného tvaru. Tento praktický design umožňuje otočit náušníky o 90 stupňů a složit sluchátka do zavřené pozice. Sluchátka jsou v otevřené i zavřené poloze aretována.

Signálový kabel z bezkyslíkaté vysoce vodivé mědi (OFC) je vyztužen Kevlarem pro lepší vlastnosti a delší životnost. Kabel je zakončen konektorem jack 3,5 mm

Velmi lehká sluchátka (pouhých 60 g bez kabelu)

Pohodlné nošení díky polstrovanému hlavovému mostu

Pevné transportní pouzdro s integrovaným držákem kabelu je lehké a vejde se do kapsy košile.

Vynikající kvalita zvuku optimalizovaná pro přenosné přehrávače

Speciální tvar membrány Duofol, zejména její spirálové vlysy, a otevřená konstrukce sluchátkové ozvučnice umožňuje modelu PX 100 reprodukovat mimořádně věrný zvuk

Silné neodymové magnety garantují nízké zkreslení

Vysoká účinnost a výkon reprodukce

Vyvážený, mohutný i detailní zvukový obraz, vhodný pro hudbu všech typů

Živá a rychlá odezva basů díky systému dvojitého tlumení s 80 ppi speciálně perforovanými, polyuretanovými prvky

Robustní a odolná sluchátka - pevný hlavový most z oceli s kovovými spoji a zesílenými konci, odolnost spoje s mušlemi byla testována

Jmenovitá impedance 32 Ohm

Signálový konektor 3,5 mm stereo

Typ sluchátek otevřená, dynamická

Nasazení na ucho supraaural

Délka kabelu 1,4 m

Hmotnost bez kabelu 60 g

NF kmitočtový rozsah 15 - 27000 Hz

Úroveň akustického tlaku (SPL) 114 dB (SPL)

Harmonické zkreslení 0,1 %

• nejsou to porta pro
    • délka kabelu
    • kvalita konektoru
    • kabel není odpojitelný

Hledal jsem levná náhlavní sluchátka na běhání, která nebudou znít úplně tragicky. Něco jsem vyzkoušel a už už jsem si říkal, že nakonec přeci jenom zůstanu u in-earů, který mě při běhu rozčilují.. než jsem na inzerci narazil na tyto, pouze rozbalená za 700 kč i se zárukou. Po čtení recenzí jsem byl dost skeptický, nicméně teď vím, že bych do nich šel, i kdyby měly být třeba za 2k, a že je užiji i doma k tabletu np. Jsou prostě super!

Tím, že je sou otevřená, tak zní celkem čistě. Používám je na Fiio X3 a nemůžu si stěžovat. Jen jsem trochu ubral basů a v ekvalizéru přidal nepatrně výšky.

Sedí parádně. Na běhání jsou ideální, ani nevím, že je na té hlavě mám. Stejně tak kabel je akorát dlouhý a nikde se mi nechytá. A to jak se dají složit - perfektní. Jako velké plus vidím, že jsou poměrně elegantní, ne jako provařené porty pro (navíc 100x lépe sedí na hlavě).

Doporučuji!

• Elegance, lehkost, komfort
    • Provedení kabelu
    • Zahuhlané basy
    • Slabší výšky
    • Molitany snáze sklouzávají ze sluchátek. Otravuje to.
    • Zhoršení proti první verzi těchto sluchátek

Přicházím po dlouhé době udělat druhou recenzi, když mám k přímému porovnání starší verzi těchto sluchátek, které jsem šťastně sehnal.
    Co bych vyzdvihnul u nového modelu, je silnější hlavový most, zachovaný komfort, lepší kabeláž, snažší vybuditelnost a více basů. Určitě nejsou špatná.
    Nadruhou stranu mi přijdou jak "špatný americký film", a to ve smyslu, že jedničky byly lepší, a pokračovatel se jednoznačně zhoršil.
    Objektivně, měniče jsou pravděpodobně slabší s měkkčím zavěšením. Odhadnuto z naměřené impedanční charakteristiky. Originály mají o 20Hz nižší rezonanční frekvenci, a to musí být někde znát. Dvojky jsou sice uduněné, ale nižšiho basu je méně. Bas z originálů je jakoby zabalený v kusu cihly, který se vám dobývá dohlavy, a má mnohem větší váhu a autoritu. I přesto se zdá kratší a přesnější. Dvojky to jednoznačně zkouší dohnat silou- větším akustickým tlakem, a to se moc nedaří.
    Nižší středy se zdají být u originálů také přesnější. Po nandání dvojek po jedničkách se zvuk zdá být zastřený a zahuhlaný. Vyšši středy jsou v normě, ale dost jemné. Výšky velmi jemné s pocitem zkreslení, zatímco u jedniček jsou ostré a čisté.
    Celé to ve mě budí pocit, jakoby se Sennheiser chtěl mermomocí opičit po Koss Porta Pro, což se mu koneckonců i povedlo. Nicméně zvukově jedničky s ověma jmemovanými modely vždycky zametou. Jsou situace a skladby, kdy dvojky upřednostním, ale shrnul bych to tak, že jsem s nimi vpodstatě zklamaný. Mnoho lidí na dvojky ale nedá dopustit, a tvrdí, že jsou subjektivně lepší. A tak nezbývá než doporučit jejich vyzkoušení před koupí, pokud je to jen možné.

• Lehká malá sluchátka s rozsahem zvuku výborným v dané kategorii
    • Trochu zápasím při skládání (ježek v kleci?)

• .

• ucházející zvuk
    • konstrukce vypadá odolně
    • systém skládání
    • elegantní balení

v této cenovce se vybírá mezi PX100 a PortaPro. Zvukově jsou oboje spíš snesitelné než dobré, ale pořád lepší než ostatní konkurence. PX působí odolněji a hrají čistěji, ale jsou zas o trochu dražší.

• hlasitost
    • přijatelná cena
    • prostě Sennheiser

Měla jsem už jedny skoro 2 roky, a byla jsem s nimi maximálně spokojená. Mají úžasný zvuk, a přitom docela dobře vypadají. Tahala jsem je skoro všude, a rozhodně s nimi nezacházela opatrně - jsou snad nerozbitné. Sebral mi je manžel (ten by na nich uvítal regulátor hlasitosti na kabelu), takže při nákupu nových nebylo o čem přemýšlet

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

• kvalitní konstrukce
    • skládací - dobré pro cestování
    • slušné hloubky
    • hnusné výšky(v menší míře středy)

Hledal jsem levnou náhradu za Sennheiser HD 407, která jsem koupil velmi levně v doprodeji a byl jsem s nimi velmi spokojen. PX 100-2 nejsou zas tak levná a mají opravdu hnusné výšky(hodně zkreslené, pro mě neposlouchatelné). Basy hrají docela slušně- ani moc silně, ani slabě. Když je srovnám se svými starými Panasonic RP-HT010, tak ty mají daleko lepší výšky a středy, ale také slabší basy(pro mě přijatatelnější). Také jsou daleko levnější. Takže PX 100-2 jsem vrátil, prozatím používám RP-HT010 a HD 407 si nechám opravit, i když mě to vyjde mnohem dráž, než byla jejich kupní cena. Levná, kvalitní, otevřená sluchátka se totiž blbě shání...

• čisté středy a výšky
    • přebasované (hodně)

z důvodu, že sluchátka jsou hooóódně přebasovány jsem je vrátil. Kdo má basy rád, tak at si v klidu koupí, za tu cenu byde asi spokojen. Ale kdyz mi basy prehlusuji ostatni frekvence nei to pro me usi. Zkousel jsem jeste AKG 350 o byly tusim, v tech byly basy pekne vespod ze nerusily, ale cistota stredu a vysek zdaleka nedosahovala cistote PX 100 II. Tak takhle to moje ucho slyselo.